Hoppa till innehåll

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

På Nacka.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder cookies. Läs mer om cookies

Organisation

Förskoleklass

Telefonnummer

0703-32 71 67

Pedagoger

E-post

Camilla Lundqvist

camilla.lundqvist@nacka.se

Eva-Lotta Linderoth

eva-lotta.linderoth@nacka.se

Ingrid Björkvik

ingrid.bjorkvik@nacka.se

Linda Flygare

linda.flygare@nacka.se

Lotta Zackrisson

lise-lotte.zackrisson@nacka.se

Michel Isorinne

michel.isorinne@nacka.se

Rosmarie Borg

rosmarie.borg@nacka.se

Theresia Karlsson

theresia.karlsson@nacka.se

Tove Nilsbo

tove.nilsbo@nacka.se

Årskurs 1

Telefonnummer

 0703-32 86 35

Pedagoger

E-post

Emma Kronberg

emma.kronberg@nacka.se

Jenny Wallenberg

jenny.wallenberg@nacka.se

Jonas Kjellberg

jonas.kjellberg@nacka.se

Kimie Svennigsson

kimie.svenningsson@nacka.se

Madelene Holtbo

madelene.holtbo@nacka.se

Malin Wigström

malin.wigstrom@nacka.se

Sofia Jonsson

sofia.jonsson@nacka.se

Sylvia Mellqvist

sylvia.mellqvist@nacka.se

Therese Mattsson

therese.mattsson@nacka.se

Årskurs 2

Telefonnummer

 0703-32 71 80

Pedagoger

E-post

Ghia Elofson

ghia.elofson@nacka.se

Gufran Barazi

gufran.barazi@nacka.se

Madeleine Ekenrud

madeleine.ekenrud@nacka.se

Marianne Säfsten

marianne.safsten@nacka.se

Märit Hävren

marit.havren@naacka.se

Pia Poulsen

pia.poulsen@nacka.se

Ulrika Axberg Bröms

ulrika.axbergbroms@nacka.se

Zara Jääaro

zara.jaaaro@nacka.se

Årskurs 3

Telefonnummer

 0703-32 85 78

Pedagoger

E-post

Beatrize Johansson

beatrize.johansson@nacka.se

Carina Amrén

carina.amren@nacka.se

Freddy Johansson

freddy.johansson@nacka.se

Gunilla Larsson

gunilla.1.larsson@nacka.se

Hanna Johnsson-Lindberg

hanna.johnsson-lindberg@nacka.se

Jenny Staberg

jenny.staberg@nacka.se

Magnus Fredriksson

magnus.fredriksson@nacka.se

Simon Jacobsen

simon.jacobsen@nacka.se

Årskurs 4

Telefonnummer

08-718 88 37

Pedagoger

E-post

Emelie Dahlén

emelie.dahlen@nacka.se

Jörgen Salkert

jorgen.salkert@nacka.se

Lisa Clarstedt

lisa.clarstedt@nacka.se

Tommy Sjöblom

tommy.sjoblom@nacka.se

Årskurs 5

Telefonnummer

08-718 88 37

Pedagoger

E-post

Agneta Johansson

agneta.k.johansson@nacka.se

Anna Samaras

anna.samaras@nacka.se

Christoffer Fredriksson

christoffer.fredriksson@nacka.se

Johanna Sjöblom

johanna.sjoblom@nacka.se

Raija Ruohola Ander

raija.ruoholaander@nacka.se

Årskurs 6

Telefonnummer

08-718 88 37

Pedagoger

E-post

Catharina Sahlén

catharina.sahlen@nacka.se

Madeleine Thorsson

madeleine.thorsson@nacka.se

Marie Andrén

marie.andren@nacka.se

Sara Fröberg

sara.froberg@nacka.se

Praktiskt estetiska ämnen

Telefonnummer

Idrott och hälsa

0703 32 73 26

Musik

08 - 718 88 37 

Slöjd

08 - 718 88 37

Pedagoger

E-post

Daniel Ericsson (idrott och hälsa)

daniel.ericsson@nacka.se

Tomas Westerlind (idrott och hälsa)

tomas.westerlind@nacka.se

Lee Wiss (musik åk 1-2)

lee.wiss@nacka.se

Dick Nordell (musik åk 3-6)

dick.nordell@nacka.se

Elsa Wahlgren (slöjd åk 2-6)

elsa.wahlgren@nacka.se

Håkan Nilsson (slöjd åk 2-6)

hakan.nilsson@nacka.se

Hem och konsumentkunskap

Märit Hävrén

marit.havren@nacka.se

FÖRSTELÄRARE

Agneta Alarik - Specialpedagog

Ann Åsberg - Biträdande rektor

Catharina Sahlén - Åk 6

Elsa Wahlgren - Slöjdlärare

Jenny Wallenberg - Åk 1

Therese Mattsson - Åk 1

ELEVHÄLSA

Sjuksköterska E-post
Marie Jansson marie.2.jansson@nacka.se
Läkare

Amelie Karlberg Hedström

(tid bokas genom sjuksköterska)

Kurator

Tove Lindström

Finns på Älta skola måndagar och onsdagar

tove.lindstrom@nacka.se
Skolpsykolog
Logoped

Stina Åkesson

Finns på Älta skola måndagar

stina.akesson@nacka.se
Spec teamet
Agneta Alarik agneta.alarik@nacka.se
Jenny Frölin jenny.frolin@nacka.se
Skolledning
Lena Schlyter lena.schlyter@nacka.se
Thomas Björkvik thomas.bjorkvik@nacka.se
Ann Åsberg ann.asberg@nacka.se

SPEC TEAMET

Pedagoger

E-post

Agneta Alarik, 0704 31 88 34

agneta.alarik@nacka.se

Anna Samaras

anna.samaras@nacka.se

Catharina Kirchhoff

catharina.kirchhoff@nacka.se

Christina Johansson

christina.johansson@nacka.se

Jenny Frölin

jenny.frolin@nacka.se

TRYGGHETSTEAMET

E-post

Lena Schlyter, biträdande rektor

lena.schlyter@nacka.se

Daniel Ericsson, lärare idrott och hälsa

daniel.ericsson@nacka.se

Elsa Wahlgren, textilslöjd

elsa.wahlgren@nacka.se

Ingrid Björkvik, förskoleklass

ingrid.bjorkvik@nacka.se

Marie Jansson, skolsköterska

marie.2.jansson@nacka.se

Ulrika Axberg Bröms, klasslärare år 1 - 3

ulrika.axbergbroms@nacka.se

Tove Lindström, kurator

tove.lindstrom@nacka.se

Fritidsklubben

Telefonnummer

0703-32 64 44

Pedagoger

E-post

Christoffer Fredriksson

christoffer.fredriksson@nacka.se

Jörgen Salkert

jorgen.salkert@nacka.se

Nejra Hajdarevic

nejra.hajdarevic@nacka.se

SKOLRESTAURANG

Telefonnummer

0703-32 71 61

Personal

E-post

Kaj Hallström

kaj.1.hallstrom@nacka.se

David Clifford

david.clifford@nacka.se

Sebastian Alvarez

sebastian.alvarez@nacka.se

Zahera Zaher

zahera.zaher@nacka.se

Sidan uppdaterades: