Hoppa till innehåll

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Det finns viktig information

Varning för bedrägerimail! Vi har uppmärksammat ett större flöde utav bedrägerimail som cirkulerar. Var uppmärksam innan du trycker på länkar och bifogade filer.

Orminge skola

Sandövägen 4
132 32 SALTSJÖ-BOO
Tfn: 08 718 85 80

Skolkoordinator

Pernilla Samuelsson

08 718 85 80

0704318580 

pernilla.samuelsson@nacka.se

Rektor

Olof Anderson

Biträdande rektor

Katja Lager (åk F-3)

0704318161 

katja.lager@nacka.se

Biträdande rektor

Merit Kempe (åk 4-6)

08 718 85 85

0704318585

merit.kempe@nacka.se

Biträdande rektor

Annika Klöfver (Briggen)

08 718 86 88

0704318692 

annika.klofver@nacka.se

IT-samordnare

Richard Uusimaa 0704317682 richard.uusimaa@nacka.se

Vaktmästare

Denny Abrahamsson

0704317524 
Husmor Cyulet Baikoglu 08 718 85 69  culyet.baikoglu@nacka.se

Sjukanmälan elev görs direkt i Infomentor eller till respektive skepp - se nedan

Våra skepp

Telefon

E-post

Briggen

08 718 85 63

Fregatten

08 718 86 58 / 0704 31 76 47

Fullriggaren

08 718 86 05 

Fyrskeppet

08 718 85 83 / 0738 56 45 40

Jollen

08 718 86 98 / 0704 31 76 36

Klubben

08 718 86 58

Skonaren

08 718 86 95 / 0704 31 77 08

Skutan

08 718 85 87 / 0704 31 76 17

Specialpedagoger

Mia Hallberg
Agneta Lundsten

mia.hallberg@nacka.se
agneta.lundsten@nacka.se

Läkare Malin Szurgot 08 718 85 84 malin.szurgot@nacka.se
Sköterska Jenny Fogelin Hedenström 08 7188584  jenny.fogelinhedenström@nacka.se
Kurator Anders Lundén Spörndly 0704319485  anders.lunden-sporndly@nacka.se

Psykolog

Annika Åkerlind Huldt 0704318481  annika.akerlind.huldt@nacka.se

Sidan uppdaterades: