Hoppa till innehåll

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Det finns viktig information

Uppdatering av bygglovenhetens e-tjänster. 25 maj klockan 11.30 till och med 30 maj går det inte att använda bygglovenhetens e-tjänster på grund av en uppdatering.

Orminge skola

Sandövägen 4
132 32 SALTSJÖ-BOO
Tfn: 08 718 85 80

Skolkoordinator

Pernilla Samuelsson

08 718 85 80

0704318580 

pernilla.samuelsson@nacka.se

Rektor

Olof Andersson

Biträdande rektor

Katja Lager (åk F-3)

0704318161 

katja.lager@nacka.se

Biträdande rektor

Merit Kempe (åk 4-6)

08 718 85 85

0704318585

merit.kempe@nacka.se

Biträdande rektor

Annika Klöfver (Briggen)

08 718 86 88

0704318692 

annika.klofver@nacka.se

IT-samordnare

Richard Uusimaa 0704317682 richard.uusimaa@nacka.se

Vaktmästare

Denny Abrahamsson

070-4317524 
Husmor Cyulet Baikoglu 08 718 85 69  culyet.baikoglu@nacka.se

Sjukanmälan elev görs direkt i Infomentor eller till respektive skepp - se nedan

Våra skepp

Telefon

E-post

Briggen

08 718 85 63

Fregatten

08 718 86 58 

Fullriggaren

08 718 86 05 

Fyrskeppet

08 718 85 83 

Jollen

08 718 86 98 

Klubben

08 718 86 58

Skonaren

08 718 86 95 

Skutan

08 718 85 87 

Specialpedagoger

Mia Hallberg
Agneta Lundsten

mia.hallberg@nacka.se
agneta.lundsten@nacka.se

Läkare Malin Szurgot 08 718 85 84 malin.szurgot@nacka.se
Sköterska Jenny Fogelin Hedenström 08 718 85 84 

jenny.fogelinhedenstrom@nacka.se

Kurator Anders Lundén Spörndly 070 431 94 85  anders.lunden-sporndly@nacka.se

Psykolog

Caroline Roos 070 431 85 40  caroline.roos@nacka.se

Sidan uppdaterades: