Hoppa till innehåll

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

På Nacka.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder cookies. Läs mer om cookies

Kultur och fritid

Affärsområde Kultur och fritid erbjuder Nackaborna tillgång till mångsidiga kultur- och fritidsverksamheter av hög kvalitet. Mycket arbete sker i samverkan med nationella och internationella aktörer. Vi finns i alla kommundelar och våra 140 medarbetare möter alla målgrupper. Vi erbjuder även fastighetsservice för de lokaler som ägs av Nacka kommun.

Ledning

Mats Kiesel
Affärsområdeschef
Kultur och fritid
Epost: mats.kiesel@nacka.se
Telefon: 08-718 97 35

Lena Hollsten
Verksamhetschef
Kulturhuset Dieselverkstaden
Epost: lena.hollsten@nacka.se
Telefon: 070-431 90 85

Catharina Grunér Kronqvist
Verksamhetschef
Nacka musikskola
Epost: catharina.gruner.kronqvist@nacka.s
Telefon: 08-718 83 46 

Anna Möller
Verksamhetschef
Nackas kommunala fritidsgårdar
Epost: anna.moller@nacka.se
Telefon: 08-718 94 59

Lina Bergelt
Bitr verksamhetschef
Nackas kommunala fritidsgårdar
Epost: lina.bergelt@nacka.se
Telefon: 08-718 96 07

Tore Andersson
Verksamhetschef
Drift och service
Epost: tore.andersson@nacka.se
Telefon: 08-718 75 85

José-Luis "Peppe" Vega Zani
Bitr verksamhetschef
Idrottsdriften
Epost: jose-luis.vega-zani@nacka.se
Telefon: 08-718 91 02

Christian Erenrot
Bitr verksamhetschef
Fastighetsservice
Epost: christian.erenrot@nacka.se
Telefon: 08-718 94 75

Sidan uppdaterades: