Hoppa till innehåll

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Det finns viktig information

Planerat systemunderhåll av vissa e-tjänster tisdag den 21 september – dessa e-tjänster är otillgängliga med start på morgonen, cirka kl.08.30. Underhållet förväntas vara klart kl.14.

Kontakta oss

Biträdande rektor, Södra Boo rektorsområde:
Elisabet Wahlström
Telefon: 070-431 86 80 
E-post: elisabet.steglin-wahlstrom@nacka.se

Administratör/Förskollärare:
Hilda Wigsten
Telefon: 070-431 86 46 
E-post: hilda.wigsten@nacka.se

Utvecklingsledare/Förskollärare:
Malin Enström
Telefon: 070-431 94 46 
E-post: malin.enstrom@nacka.se

Har du synpunkter eller klagomål?
Har du synpunkter, klagomål eller beröm? Dina synpunkter är värdefulla för att vi ska kunna förbättra verksamheten.
Klicka här för att läsa mer om hur du ska gå till väga.

Våra avdelningar

Bojen: 1-3 år
Telefon: 070-431 76 70
Avdelningsansvarig: Susanne Lindqvist, susanne.lindqvist@nacka.se

Jollen: 1-3 år
Telefon: 070-431 97 18
Avdelningsansvarig: Tina Jansson, tina.jansson@nacka.se

Flotten: 1-3 år
Telefon: 070-431 97 24
Avdelningsansvarig: Liljana Visnjic, liljana.visnjic@nacka.se

Bryggan: 3-5 år
Telefon: 070-431 84 43
Avdelningsansvarig: Pervinder Kaur, pervinder.manjitsingh@nacka.se

Skeppet: 3-5 år
Telefon: 070-334 52 27
Avdelningsansvarig: Malin Vestman, malin.vestman@nacka.se

Fyren: 3-5 år
Telefon: 070-431 77 62
Avdelningsansvarig: Carina Lönnberg, carina.lonnberg@nacka.se
Ankaret: 5-6 år
Telefon: 073-818 94 20
Kanoten: 5-6 år
Telefon: 073-445 83 35
Avdelningsansvarig Ankaret & Kanoten: Carina Lundin, carina.lundin@nacka.se

Visning

Visning av förskolan bokas via hilda.wigsten@nacka.se

Under den pågående covid-19-pandemin är alla visningar av förskolan inställda. Kontakta hilda.wigsten@nacka.se för mer information.

Se gärna filmen som ligger under avsnittet ”Om oss” och återkom om det finns frågor!

Hitta hit

Adress: Galärvägen 15, 132 47 Saltsjö-Boo

Från busshållplatsen Boo gård är det en promenad på ca 10 minuter. Gå förbi Boo Gårds skola, förbi fotbollsplanerna (Boo FF) och vidare in på Galärvägen för att sedan nå förskolan på höger sida.

Ställ en fråga