Hoppa till innehåll

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till ledningen inom Saltsjöbadens rektorsområde.

Rektor för rektorsområdet

Strategiskt ansvarig för hela rektorsområdet är:
Britta Wikman
Tfn: 08-718 82 85
Mobil: 070-431 82 85
E-post: britta.wikman@nacka.se

Administrativ chef rektorsområdet
Sara Johansson
Tfn: 08-718 97 14
Mobil: 070-431 97 14
E-post: sara.johansson@nacka.se

Biträdande rektorer skola

Följande biträdande rektorer är operativt ansvariga för den dagliga verksamheten på våra skolor:

Igelboda skola

Biträdande rektor
Linda Graff-Lonnevig
Mobil: 070-431 82 40
E-post: linda.gillberg@nacka.se

Neglinge skola

Biträdande rektor
Ann-Sofie Berg
Mobil: 070-431 76 01
E-post: ann-sofie.berg@nacka.se

Saltsjöbadens Samskola

Biträdande rektor F-6
Annika Billing
Tfn: 08-718 82 60
Mobil: 070-431 98 45
E-post: annika.billing@nacka.se

Biträdande rektor 7-9
Katarina Åkerman Gustafsson
Tfn: 08-718 30 57
Mobil: 070-431 30 57
E-post: katarina.akerman@nacka.se

Biträdande rektor Elevhälsan
Maria Trygger
Mobil: 070-431 30 56
E-post: maria.trygger@nacka.se

Biträdande rektorer förskola

Följande biträdande rektorer är operativt ansvariga för den dagliga verksamheten på våra förskolor:

Berguddens förskola

Biträdande rektor
Lena Wittorf
Mobil: 070-431 82 41
E-post: lena.wittorf@nacka.se

Igelboda förskola

Biträdande rektor
Lena Wittorf
Mobil: 070-431 82 41
E-post: lena.wittorf@nacka.se

Vårgärdets förskola

Biträdande rektor
Lena Wittorf
Mobil: 070-431 82 41
E-post: lena.wittorf@nacka.se

Fiskarhöjdens förskola

Biträdande rektor
Barbro Toresson
Tfn: 08-718 83 35
Mobil: 070-431 83 75
E-post: barbro.toresson@nacka.se

Gläntans förskola

Biträdande rektor
Barbro Toresson
Tfn: 08-718 83 35
Mobil: 070-431 83 75
E-post: barbro.toresson@nacka.se

Krabbans förskola

Biträdande rektor
Barbro Toresson
Tfn: 08-718 83 35
Mobil: 070-431 83 75
E-post: barbro.toresson@nacka.se

Hitta till våra förskolor och skolor

Se var enheterna ligger geografiskt