Hoppa till innehåll

På Nacka.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder cookies. Läs mer om cookies

Om Näringslivsrådet

Näringslivsrådet i Nacka träffas fyra gånger om året och är ett samarbete mellan Nacka kommun och representanter från näringslivet i Nacka.

Ledamöter i Näringslivsrådet

Mats Gerdau (M)
Kommunstyrelsens ordförande
E-post: Mats.Gerdau@nacka.se

Gunilla Grudevall Sten (L)
Kommunalråd
E-post: Gunilla.Grudevall-Steen@nacka.se

Khashayar Farmanbar (S)
Oppositionsråd
E-post: Khashayar.Farmanbar@nacka.se

Peter Mandel
Fastighetsägarna
E-post: peter@mandel.se

Åke Reichard
Handelskammaren
E-post: Ake.Reichard@atriumljungberg.se

Carl Johan Eiderbrant
Företagarna Nacka-Värmdö
E-post: cj@businesslounge.se

Caroline Runsten
NoVAQ Nacka Värmdö Affärskvinnor
E-post: caroline.runsten@itcoacherna.se

Kontaktperson

Anders Börjesson
Näringslivsdirektör, Nacka kommun
E-post: Anders.Borjesson@nacka.se

Sidan uppdaterades:

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.