På Nacka.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor.
Skapa gärna konto för att spara genvägar och följa nyheter.
Skapa gärna konto för att spara genvägar och följa nyheter.
Det nya avtalet omfattar som tidigare renovering av möbler, försäljning av gamla möbler, inköp av återbrukade möbler och lagring av möbler. En nyhet är att i höst kommer Nacka kommun tillsammans med Rekomo ta fram en enkel form av webbshop där kommunens lagrade möbler kommer att finnas, så att det blir enklare att se vad som finns tillgängligt. En skolas stolar som inte används kan exempelvis renoveras upp och få nytt liv på en annan skola.
Är du nyfiken på vilka möbler som finns tillgängliga just nu? Eller vill du lämna in möbler som står och samlar damm i ett hörn? Beställningar görs Visma Proceedo.
Sidan uppdaterades: