Hoppa till innehåll

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.
Gifta sig

Förrättare av vigslar

Här kan ni se vilka personer som har förordnanden av Länsstyrelsen att förrätta vigslar i Nacka kommun.

När ni vill boka er vigsel på en helg eller annan plats än i Nacka stadshus behöver ni först ta kontakt med en vigselförrättare. När ni kommit överens med en förrättare om tid och plats uppger ni namnet på förrättaren i er intresseanmälan.

Björn Carheden (L)
carhedenb@gmail.com

Eva Öbom Ekdahl (M)
eva.obom.ekdahl@nacka.se

Khashayar Farmanbar (S)
khashayar.farmanbar@nacka.se

Gunilla Grudevall-Steen (L)
gunilla.grudevall-steen@nacka.se

Sidney Holm (MP)
sidney.holm@nacka.se

Gunnel Nyman Gräff (S)
gunnel.nyman.graff@nacka.se

Stefan Saläng (L)

stefan.salang@nacka.se

Monia Sturén
monia.sturen@gmail.com

Mats Gerdau (M)
mats.gerdau@nacka.se

Mats Granath (L)
mats.granath@nacka.se

Sylvia Ryel
sylvia.ryel@nacka.se

Åke Hjelm
1hjelm@telia.com

Sidan uppdaterades: