Hoppa till innehåll

På Nacka.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder cookies. Läs mer om cookies

Förrättare av vigslar

Här kan ni se vilka personer som har förordnanden av Länsstyrelsen att förrätta vigslar i Nacka kommun.

När ni vill boka er vigsel på annan plats än Nacka stadshus behöver ni först ta kontakt med en vigselförrättare. När ni kommit överens med en förrättare om tid och plats uppger ni namnet på förättaren i er bokningsansökan.

Björn Carheden (L)
bjorn.carheden@nacka.se

Eva Öbom Ekdahl (M)
eva.obom.ekdahl@nacka.se

Khashayar Farmanbar (S)
khashayar.farmanbar@nacka.se

Mats Granath (L)
mats.granath@nacka.se

Gunilla Grudevall-Steen (L)
gunilla.grudevall-steen@nacka.se

Sidney Holm (MP)
sidney.holm@nacka.se

Gunnel Nyman Gräff (S)
gunnel.nyman.graff@nacka.se

Stefan Saläng (L)
stefan.salang@nacka.se

Monia Sturén
monia.sturen@gmail.com

Lennart Ängeby (S)
Lennartangeby47@gmail.com

Helena Meier
helena.c.meier@outlook.com

Lena Dahlstedt
lena.dahlstedt@nacka.se

Mats Gerdau (M)
mats.gerdau@nacka.se

Mats Granath (L)
mats.granath@nacka.se

Sylvia Ryel
sylvia.ryel@nacka.se

Åke Hjelm
1hjelm@telia.com

Sidan uppdaterades:

Mitt Nacka

  • …så får du upptäcka spännande evenemang i din närhet.